Soru Merak Kütüphanesi

Güzel İşler Derneği (GİD) yürütümü, Hayal Gücü Merkezi (HGM) paydaşlığı ve Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile düzenlenen “Soru Merak Kütüphanesi” eğitmen eğitimi çalışması başvurusunu, aşağıdaki linkteki bilgileri doldurarak tamamlayabilirsiniz.

27-28 Nisan 2019 tarihlerinde Bergama Yerlitahtacı Köyü’nde 10:00-15:00 saatleri arasında “Soru Merak Kütüphanesi” Eğitmen Eğitimi verilecektir. Eğitim sadece ilk ve orta dereceli okullarda eğitim veren öğretmenler için yapılacaktır. Tercihen Bergama içindeki her okuldan 1 yada 2 öğretmen eğitime kabul edilecektir. Kontenjan 35 öğretmen ile sınırlıdır, başvuruların arasından 35 öğretmen GİD-HGM ekibince çalışmaya davet edilecektir. Bu eğitimde “Soru Merak Kütüphanesi” tekniği eğitmenlere aktarılacaktır.

Ardından 31 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında yapılacak öğrencilerle buluşma etkinliğinde, eğitimlerini almış öğretmenlerden “Soru Merak Kütüphanesi” tekniği ile öğrencilerin hayallerini ortaya çıkartmak için gönüllü çalışma yapmaları beklenmektedir. Tüm sonuçlar GİD tarafından detaylı raporlanacak ve çocuklarla ilgili Bergama’da çeşitli faaliyetler bu sonuçlara paralel kurgulanacaktır.

Başvurunuzu tamamlarken size iletilen aşağıdaki linkteki dosyaları mutlaka okuyup incelemiş olarak eğitime katılmanız gereklidir. Son kayıt tarihi 24 Nisan 2019’dir.

Eğitim Öncesi İzlenmesi Gerekli Videolar ve Dökümanlar

TEDX Konuşması
https://www.youtube.com/watch?v=YG_CWEqxJ5c&t=18s

Darüşşafaka Konuşması
https://www.youtube.com/watch?v=BbM97HsvUps&t=584s

Eğitim Öncesi Okunması Gerekli Dökümanlar

HAYAL GÜCÜ MERKEZİ NEDİR?
https://drive.google.com/file/d/1-XCdZnw9JAtT1HheDHcF6UWxmnAx0_WD/view?usp=sharing

SORU MERAK KÜTÜPHANESİ NEDİR?
https://drive.google.com/open?id=1awiRQhlppKnpMRuP9_hhDrjXWjKW57JF

KAYIT İÇİN TIKLAYIN
https://forms.gle/RjkgrgXnUMqrXNTr9